Žhavé aktuality ze života Kožených Hrdel

nejčerstvější novinky z bohatého života kapely Kožený Hrdla

17.01.2024
Kožená oslava
Rok se sešel s rokem a kapela se soukromě sešla na povánočním koženém posezení ve vinárně U Vávrů. Jedlo se a pilo a také hovořilo. Tentokrát byla vinárna hlučnější a tak moc nedošlo na společné plánování do budoucna a shrnutí minulého roku. Možná to bylo i tím, že chyběl kapelník Roman. Ten se stejný večer věnoval filmovému umění ve vedlejším divadle. Přišel však kapelu alespoň pozdravit a ukázat se, jak vypadá pravý aristokrat. Ani Míla z rodinných důvodů nedorazil. Ale poctil nás svou návštěvou náš externí basista s přítelkyní, tak nás bylo na to povídání a slavení nového roku akorát. Večer ukázal, že je kapela stále prima parta, jejich drahé polovičky stále stejně krásné a tolerantní ke kožené hudbě. Shodli jsme se, že se těšíme nejen na další hraní, ale i na naše věrné posluchače.
Fotky z akce jsou zde


11.01.2024
Výroční akce
I když je to k nevíře, báječná kapela Kožený Hrdla oslavila ve čtvrtek 11.1. 2024 23 let své existence. Již 23 let rozdává radost svým věrným posluchačům! Všichni za tu dobu sice malinko zestárli, ale hlavně vyzráli, zdokonalili se v hudbě a ve zpěvu, stále je to dobrá parta hudebních kamarádů. Čtvrteční Vodárna praskala ve švech, písně byly doprovázeny frenetickým potleskem. Jako host vystoupil kapelníkův bratranec tzv. "Olomoucký Románek" se svým parťákem kytaristou Jirkou. I tato dvojice sklidila mohutný potlesk a obdiv! Nálada byla slavnostně bujará a všichni odcházeli domů s koženou hudbou v srdci. Kapele přejeme hodně sil a dobrých nápadů do dalších hudebních produkcí


17.12.2023
Kožené vánoce s Vinetouem
Několik filmíků z vánočního setkání ve Vodárně.


13.04.2023
Kožení Slavíci na Vinohradech
Pár fotek a krátký filmík ukazuje atmosféru dubnového setkání ve Vinohradské Kůži: zde


19.01.2023
Po úspěšné oslavě 22 let trvání a hraní báječné kapely Kožený hrdla v domovské restauraci U vodárny se její členové, doprovázeni drahými polovičkami, vypravili do vinárny U Vávrů. Důstojně si zde připili na již zmíněné roky, kdy spolu hrají a zpívají. Přišli všichni. Dobrá nálada se nesla celým večerem. Plánovalo se, vzpomínalo, dobře bylo. Nechybělo dobré jídlo, ani dobré pivo, víno a jiné pochutiny. Doufejme, že covid a jiné překážky jsou již zažehnány a kapela bude moci i v dalších letech hrát pro radost svou a svých kamarádů. Šlechtici mají své rodové heslo. My "kožení" máme své krédo, které se budeme snažit i nadále plnit.
foto zde


12.01.2023
Už je to 22 let
To nám to utíká! Kapela Kožený Hrdla hraje pro radost svou a svých kamarádů už rovných 22 let! Když před lety začínala kapela hrát, nikdo netušil, že v takřka nezměněné sestavě překoná mnoho let, mnoho změn v okolí, vystřídá mnoho restaurací, vináren a hospůdek, aby zakotvila v restauraci U vodárny, kde hraje již přes 10 let. Za dobu 22 let vzniklo mnoho původních písní, převážně z dílny Honzy Smolky, ale i jiných členů kapely. Kapela spolu prožila mnoho pěkných chvil a my věříme, že to byly pěkné chvíle i pro věrné diváky.Všichni věříme, že je před námi ještě mnoho podobných krásných společných setkání. Včerejší večer toho byl důkazem. Kožeňáci se sešli v plné sestavě a ani diváci se nenechali co do počtu zahanbit. Společně s kapelou vytvořili úžasnou atmosféru, kterou v dnešní době všichni moc potřebujeme. Věrní hosté přinesli symbolické číslo 22, které vévodilo hudebnímu klubu. Všichni si připili šampaňským na nový rok, na další snažení kapely a na vzájemnou soudržnost. A my všichni si přejeme, abychom se za rok zase sešli, pobavili se a zachovali si vzájemnou přízeň! Naši věrní posluchači – děkujeme!


08.12.2022
Vánoční Kůže. Znalí vědí a neznalí jednoduše nepochopí.
Pár fotek ze tmy nemůže nikdy dostatečně osvětlit úžasnou atmosféru vánočních setkání:
foto zde

V próze atmosféru vylíčit nelze, naštěstí virtuální fanynka J.R. dokázala vše vyjádřit v řeči vázané a rýmu koženě štěpném:

Ať je zima, vítr, mráz
u Vodárny sejdem se zas

Někde prý i hustá mlha padla
nám ale hrát budou Kožený hrdla

Kapelník Roman nástroj ladí
tahle muzika nám duši hladí

Zahoďte berle, ortézy, hole
tohle léčí srdce i tělo - ty vole..!!

Přineste pivo, víno i grog
ať se nám zpevní nejistý krok

Zapomeň na dárky s červenou mašlí
hlavně že přátelé se tady našli

A pak až zazní houslí tón
zamáčkni slzu a honem dom.


Ještě téhož dne se sešla RPV (Rada pro Štěpný Verš) a apeluje na tónů znalé odborníky, aby tento skvost urychleně zhudebnili.


01.09.2022
Honza Smolka oslavil své jubileum stylově - v úrodném KožHrdelním objetí Vinohradské restaurace U vodárny.
Pár fotek a krátký filmík ukazuje příjemnou atmosféru večera:foto a film zde
Honzovi přišly gratulovat zástupy obdivovatelů a kožených fanynek. Jako specielní dárek pro něj nacvičilo externí trio houslistů několik skladeb ze světa vážné hudby.
Obecenstvo odcházelo do víru velkoměsta obohacené o kulturní zážitek plný kožené vůně.


15.06.2022
Hrdla již podruhé s velkým úspěchem vystoupila na prknech podia zahradní restaurace U Krále Václava IV v Krčském lese.
Pár fotek z excelentního koncertu zde
Kožený repertoár složený ze známých kožených melodií se nádherně snoubila se zpěvem nadšeného ptactva nebeského, zejména brhlík lesní se velmi snažil stát se dalším členem kapely. Věrní posluchači si cestu do zákoutí Krčského lesa evidentně našli a nezalekli se ani leckdy velmi nepříjemných dopravních omezeních na trase mezi severními a jižními částmi Prahy.
Kožené hudbě velmi svědčí večerní soumrak, vlahý vzduch a dobré občerstvení této příjemné restaurace.


12.05.2022
Vánoce Vánoce odcházejí
V tradičním čtvrtečním termínu se opět sešla báječná kapela Kožený Hrdla. Kapela má své posluchače opravdu ráda a moc si váží toho, že přišli v tak hojném počtu. Tentokrát se kapela rozhodla k zajímavému činu. Chtěla vynahradit všem, kteří se nemohli zúčastnit slavnostního vánočního prosincového večera, že o tento nezapomenutelný zážitek prostě nemohou přijít. Vánoční večery bývají obohacené houslovým triem v podobě houslového virtuosa Arnolda a dvou snaživých Romanů. Roman kapelník a Roman Olomoucký, který skutečně kvůli pěti minutám úžasné hudby, jede přes půl republiky, aby potěšil svým umění m kožené příznivce. A tak se tento čtvrtek změnil opět ve vánoční posezení. Zazněla Purpura i Rolničky, zazněly tři houslové skladby, které trio nacvičovalo skoro dva roky. Pochvalu si zaslouží všichni, Arnold navíc pochvalu za trpělivost. Večer to byl pěkný, Vodárna spokojeně mručela, tleskala do rytmu, na tvářích byly vidět úsměvy a spokojenost. Kapela si uvědomovala, že tato parta a lidé, kteří se přijdou pobavit, jsou jedna velká a široká rodina. Jak kapele, tak posluchačům patří velký dík za krásně prožitý večer.
fotky zde

24.3.2022
ve čtvrtek 24-. března se Vodárna již lehce podobala době předcovidové. Scházeli se kamarádi a příznivci Kožených Hrdel, ti kteří dva roky žili bez báječné kožené hudby. Všichni se radovali z opětovného setkání, všichni byli rádi, že se zase po dlouhé době alespoň něco vrací do svých kolejí. Byla dobrá nálada. Setkání, nové zážitky, ale i vzpomínky, to vše znělo Vodárnou. A když se pak přidala i kožená hudba, byla atmosféra dokonalá. Natěšené obecenstvo, nadšení Kožeňáci, to vše dalo dohromady úžasnou atmosféru. Rozcházeli jsme se do svých domovů s úsměvem na tváři. Kéž by tato uvolněná atmosféra již vydržela, příznivců Kožených Hrdel přibývalo a bylo nám spolu tak dobře, jako tento čtvrtek!
Fotky jsou tradičně v albu a nebo zde

28.2.2022
oslava narození hoslistovy vnučky Terezy

11.11.2021
Oslava 20 výročí KH
Kožený Hrdla oslavily šampaňským dvacet let své hvězdné kariery. Zaplněná Lucerna (alias Vinohradská Vodárna) tleskala jako smyslů zbavená brilantním výkonům všech členů kapely.
Přejme Koženákům dalších dvacet let v takto špičkové kondici!!!
Záznam filmovou kamerou je ovlivněn nízkou úrovní světla. Ač byl použit barevný film ORWO o citlivosti 27 DIN a vyvolán byl velmi rapidní vývojkou, výsledek není valný, posuďte sami:


Autorskou písničku k 20 výročí kapely natočil velmi přespolní kožený fanoušek Jiří H., díky!!

09.06.2021
Hudební Lurdy u Barči Fotky zde
Po dlouhé koronavirové přestávce vystoupila kapela KH ve venkovním amfiteátru Na Barče na vzdáleném okraji Prahy. Věrní kožení fanoušci ale i početné skupiny místních domorodců dosud Kůží nedotčených byli nadšeni dokonalou souhrou všech členů kapely a dokonalou akustikou areálu. Síla vystoupení eskalovala až magickým účinkem na Koronavirem zasažená hluchová ústrojí posluchačů - již nepotřebná naslouchátka si s nevěřícím úžasem vyndali z uší a po zjištění že slyší lépe než před koncertem se dávali do radostného vířivého tance. V návalu radosti byl původní Dům Barikádníků překřtěn na Lázně BHL (Barčiny Hluchové Lurdy). Přítomní lékaři léčivé účinky lázní potvrdili i exaktním průzkumem. Středa 9.6 tak vstoupila mezi Památné Kožené Dny a bude slavena jako oficiální Kožený svátek.


rok 2020
Kožený Koronáč
Kapela se musela uchýlit do vynuceného koženého exilu. Ani v něm však nezahálela a pilovala svou koženou virtuozitu s nadějí na lepší časy.


14.02.2020
to je Ložený že únor je Kožený
Hrdla hrála v oslabení ale zároveň i v posílení o čerstvou Moravskou Krev.
Fotky z excelentní ho Vodárenského čtvrtka zde


11.04.2019
Další KČV (Kožený Čtvrtek u Vodárny) Fotky zde
Návštěvníci natočili i krátký koženě-dokumentární film:


10.01.2019
Kapela KH slaví svou KD (Koženou Dospělost)!! Bouřlivé 18 narozeniny kapely proběhly tradičně u Vodárny. Na programu byl latinský zpěv barokního kožmistra Georga Friedricha Händela , les smyčců v podání koženého kvarteta, ovšem hlavním bodem byl křest nového čtvrtého profesionálního cédéčka Kožený svět.
Návštěvníci šíleli nadšením, několik fanynek dokonce krátce omdlelo, naštěstí byly okamžitě vzkříseny vůní čerstvé hrdelní kůže.

Jako zvláštní poděkování kapele za dlouholetou činnost na poli kožené kultury se uvolila firma Google poskytnout své prostory na fotky zde .
Zároveň se Google rozhodla změnit si jméno na Kooždle.

Během akce byly koženým filmovým štábem natočeny i tři hodnotné dokumentární filmy:


20.11.2017
Kapela se sešla v kruhu takřka rodinném na buřtové oslavě. Fotky zde


11.11.2018
Autentický filmík příznivce KH.


02.11.2018
Nostalgická vzpomínka na doby kdy kůže ještě voněla novotou:


11.10.2018
Kožený Hrdla a jejich hosté - Restaurace U Vodárny PRAHA ve čtvrtek 11.října 2018 od 19.hod. - poslechnout si je přijel IVAN Orlić z chorvatského Trogiru...


22.05.2017
Kožený Hrdla se zúčastnila soutěže Věnec buřtů v kytaře. Zde je záznam rozhovoru CountryRadia s pořadatelem akce Bohoušem Turkem:


11.05.2017
Věhlas Kožených Hrdel nezná hranice, fanoušci z Chorvatského Trogiru dojatě sledovali vystoupení U Vodárny


09.03.2017
Kožený Hrdla spolu s hostem Vojtou bravurně zahrály řeckou skladbu Strose-to-stroma. Letní vedro, blankyt moře a oblohy, bouzouki (na to Vojta hrál) a kožený tanec k sobě nádherně pasují!!


12.01.2017
Hrdla v lednové Vinárně: bravůrní skladba Leather mountain breakdown (Banjo z Kožených hor) pro tři ruce!!


1.12.2016
První prosincový čtvrtek rozohnily vinárnu U vodárny žhavé mexické vlny, vášnivé tance, rolničky, veselé kožené tváře. Vinárna praskala ve švech, personál nestihal vyvalovat sudy s pivním mokem. Večer se již tradičně velmi povedl!!


07.04.2016
Koncert v Čakovicích u Globusu
Film je zde.


14.01.2016
Kožený hrdla slaví patnácté narozeniny!!
Koncertní sál zaplněný do poslední židličky, nadšení fanoušci, bengálské ohně, hasiči i hasičky v nejvyšší pohotovosti...
Film je zde.


29.10.2015
Kožený vlak opět dorazil do Vodárny!!
Film je zde.

04.12.2014
Vánoční koncert U Vodárny
Fotky jsou zde.

11.09.2014
U Vodárny
Fotky jsou zde.

13.06.2014
Country festival ve Skochovicích
Fotky jsou zde.

18.12.2013
Vánoční Vodárna.
Fotky jsou zde.

10.10.2013
Romanovy narozeniny. Gratulanti: Radek Tomášek, Arnold Smrtka, Vittorio Monti a všichni přítomní.
Pokus o trochu "jíné" podání fotek je zde.

10.01.2013
Křtu nového CD "Už nejsem bouřlivák" se v přeplněné Vodárně ujal Radek Tomášek.
Fotky jsou zde.

03.12.2012
Vánoční koncert u Vodárny zachytil Jirka Bašta. Vinohradský sál praskal ve švech. Posílená obsluha nestihala zásobovat posluchače a diváky vánočními specialitami. Na kapele bylo vidět, že je výborně sehraná. Jen škoda že chyběl Míla a jeho nožské housle a srdceryvná harmonika.
Fotky jsou zde.

xx.10.2012
Kožený hrdla tráví své večery v nahrávacím studiu. Pečlivě připravují svou novou dlouhohrající elpíkáhá cédéčkovou desku.
Momentky ze studia zachytil Míla zde.

13.09.2012
U Vodárny s dortem a dobrou muzikou. I tak by se dal stručně shrnout tradiční večer u Vodárny s malým překvapením pro H.S.
Fotky jsou zde.

13.07.2012
Ani v letní sezoně nenechala kapela svá Kožená vyprahlá Hrdla odpočívat. Fanoušci i náhodní posluchači si vychutnali večer plný známých fláků a kožených evergreenů. Banjo z Mlžných hor nebo Převozníkův harmonikový song nenechal nikoho na pochybách, že Hrdla stále mají co říci dnešní šílené době vymknuté z kloubů. Znalci zajisté rozpoznají na jediných dvou zachovaných dokumentárních záběrech spokojeně podupávajícího Hamleta (sedí s Williamem u stolu vpravo).


09.03.2012
Tradiční Kožený večer U Vodárny.
Fotky jsou zde.

12.01.2012
Hrdla slavily U Vodárny oválné jedenácté narozeniny. Je to neuvěřitelné, kdyby byla kapela školou povinná, byla by již v primě gymnázia!! Kdo si pamatuje jejich první krůčky, uroní slzu dojetí. Ale na oslavě žádné slzy netekly. Hrdla dostala krásný a výborný marcipánový dort, který nadšení fanoušci pomohli ihned zpracovat. Tombola i tradiční vláček na Přestup v Pardubicích pak dokázaly, že duch Hrdel je stále stejně mladý a hravý.
Fotky z oslavy jsou zde.

Přejme Hrdlům dobře naladěné struny a stále dobrou náladu do další jedenáctky. Nechť je i nadále provází a ochraňuje Božské Břicho 01.12.2011
K průběhu finále o Věnec buřtů v kapele se vyjádřil nejpovolanější - kapelník Roman:
Prvního prosince se konalo finále letošní soutěže "Legendy věnce buřtů" v Letňanech. Tohoto finále s účatnily kapely : Scarabeus, Kožený Hrdla a Jitka Vrbová se Standou Chmelíkem (Akáty). Soutěž se opět konala v kulturním domě Letňanka, ale na rozdíl od minulých soutěží bylo finále přemístěno do čínské restaurace. Všichni přítomní byli po příchodu konfrontováni s nevyhovujícím prostředím, protože čínská restauarce ač vlastní podium, není na takovéto akce vhodná. Velké množství sloupů, kulaté stoly před podiem, snížený podhled dělal přítomným problémy a nejvíce zaměstnal dvojici zvukařů.
Kožený Hrdla byly určeny jako první vystupující. Snaha kapely dobře prezentovat především původní tvorbu i po dlouhém nácviku skladeb se minula účinkem. Zásluhou zvukových "mistrů" se všechny skladby smísily se šumem, se zpětnými vazbami a rozpískáním zesilovačů. Ani po šesti odehraných skladbách se zvukařům nepodařilo nastavit zvuk tak, aby se dalo alepoň zpívajícím rozumět. Zkreslení výsledného zvuku a neustálé "vylepšování zvuku" měly za následek přehlušení originálního zvuku, rušení účinkujících a zoufalý výsledný zvuk do řad diváků. Sólové nástroje nebyly zesíleny a tak sóla vůbec nebyla v sále slyšet. Asi v půlce připraveného programu jsem byli požádáni o ukončení produkce. I z našeho pohledu bylo nedůstojné v této akustické mizérii pokračovat. Z podia jsme odcházeli zatrpklí, s pocitem promarněného času na přípravu. Nikdy za 11 let existence kapely jsme nezanechávali takovýto dojem. Veškerý volný čas věnovaný přípravě na finále Legend věnce buřtů byl naprosto zbytečný s výsledkem více než trapným a to vše NEZAVINĚNĚ.
Je nám to líto, ale víckrát se na tak tradiční akci společně s "mistry" zvuků ztrapňovat už nechceme a nebudeme.

Soudě vizuálně podle fotek patřila Božská Hrdla mezi nejlepší a nejkoženější účastníky celé akce. Věřme, že stín z této akce nezastíní hvězdnou slávu kapely KH!!

04.11.2011
3. listopad 2011 vejde do historie kapely jako významný den.
V KD Letňanka se konalo třetí kolo soutěže "Legendy Věnce buřtů " za účasti kapel Zlatý Orel, Grass Road a Kožený Hrdla. V této velmi silné konkurenci naše kapela obstála na jedničku a postupuje do finálového večera, které proběhne 1.prosince 2011 od 19:00 hodin. K tomuto úspěchu významně připspěli příznivci a kamarádi kapely, kterým touto formou celá kapela upřímně děkuje. Kožený Hrdla hráli až na závěr večera a tak až do doby vystoupení se nekteří členové nevyhnuli projevům nervozity, která z nich však při příchodu na jeviště okamžitě spadla. Hned v úvodu byly všichni přítomni ujištěni, že po výborné trampské muzice (Zlatý Orel) a vyborném Bluegrassu (Grass Road) uslyší diváci to, co ještě nikdy neslyšeli. A již první tóny úvodní skladby tuto informaci naplnily. Celé vystoupení se pak neslo ve víru vynikajících výkonů zpěváků, bravůrního zvládnutí sólových partů (klarinet, housle, 6ti strunná kytara a i 5ti strunné banjo). Přednesený výkon nedal přítomným divákům jinou šanci, než dát hlas pro koženou muziku. Zaslouženě byla kapela na závěr soutěžního klání odměněna a zatížena vítězným věncem buřtů od sponzora soutěže obchodního domu Glóbus v Čakovicích. Frenetický potlesk přítomných diváků se nesl dlouho večerním tichem městské části Prahy 18 až do pozdních nočních hodin. Kapela přijala věnec vítězů s odhodláním, utkat se ve finálovém souboji a být rovnocenným partnerem i takové hvězdě, jakou je skupina Akáty s Jitkou Vrbovou a Standou Chmelíkem.
Fotky jsou zde 14.07.2011
Tradiční buřtování na sázavě. Fotky zde!. 14.07.2011
Letní setkání U Vodárny. Fotky zde!. 13.01.2011
Desáté výročí kapely bylo mohutným a hlasitým gejzírem Kožený hudby. Fotky zde!. 16.12.2010
Vánoce U Vodárny - fotky zde!. 20.10.2010
Říjen U Vodárny - fotky zde!. 02.10.2010
Vyjímečná akce - Kožená Asanace v Pivovaru!! Plakát zde!. 09.08.2010
Letošní Buřtování u Blanky - jako vždy tradice a pohoda!! Podívejte se zde!. 10.06.2010
V letním vedru jsem k Vodárně dotáhnul delší objektiv, výsledkem jsou fotky spíše portrétného charakteru. Podívejte se zde!. 12.03.2010
Místo fotek je atmosféra koncertu zachycena na mobilním videu zde!!. 10.12.2009
Další vánoce klepou nedočkavě na dveře, fotky z vánočního koženýho koncertu jsou zde!!. 08.10.2009
Narozeniny a tance na parketu - tak se navždy zapsal do historie koncert u Vodárny Fotky jsou zde!!. 04.09.2009
Další koncert u Vodárny - fotky zde!!. 13.08.2009
Madonin pokus zastínit Kožený Hrdla neuspěl. Hospoda U Vodárny byla svědkem Koženýho Triumfu. Fotky jsou zde!!. 04.08.2009
Fotky z tradičního letního buřtování jsou zde!!. 23.07.2009
Pozdravy svým drahým Hrdlům posílají Kožení fanoušci ze všech koutů světa. Velmi milý pozdrav přišel až z břehů studené Aljašky. .
09.04.2009
Narozeniny Vládi a Pepy u Vodárny - fotky zde!!. 12.02.2009
Křest CD "Mívám krásný sen..." U Vodárny komentuje manažerka zde!!. 11.12.2008
Vánoční setkání U Vodárny mělo podle fotek průběh již tradičně štastný a veselý. Přesvědčete se zde!!. 02.09.2008
A přece se točí - kožený Galileo Galilei ve fotodokumentaci z nahrávacího studia zde. 11.08.2008
Tradiční buřtování s fotkami P.W zde. 10.07.2008
Tradiční koncert ve Vodárně zdokumentoval jeden z návštěvníků zde. 18.06.2008
Mimořádný koncert ve Wing Clubu komentuje manažerka 13.06.2008
Včerejší vydařený koncert komentuje manažerka: ve Vodárně 10.04.2008
Gejzír tanečního reje charakterizoval podle reportážních snímků přímé účastnice a fanynky A.M. pravidelný koncert KH ve Vodárně 07.01.2008
Velkolepá oslava Blančiných narozenin se konala vyjímečně bez nástrojů ve vinárně U Staňků - reportáž je zde 07.12.2007
Včerejší mikulášská u Vodárny se dle očitých svědků náramně vydařila. Reportáž manažerky je zde 22.09.2007
Kožený Hrdla vyrazily na výjezdní zasedání do horského hotelu Jaki v Dolních Mísečkách. Reportáž je zde 18.09.2007
Kožený Hrdla v hlasování Bonanzy na Country Radiu výrazně vedou!! Předstihli Taxmeny, Žalmana i Jimi Rodgerse s Duem Červánek. Zde jsem zachytil aktuálně stav hlasování dnes v 18:35. S jakým výsledkem se probojují do nedělního finále ještě není jasné, ale dosavadní výsledky jsou více než nadějné!!

16.09.2007
Kožený Hrdla vyhrály soutěž Country Rádia Bonanza!! Skladba Koňský sen se ocitla v konkurenci takových legend jako je Žalman či Duo Červánek - avšak Kožená myšlenka zvítězila!! Celý příští týden tak budeme moci slyšet Kožený sen ve vysílání!! 23.08.2007
Kožený Hrdla vystoupili poprvé na Nové Kožené Scéně U Vodárny. Fotky i krátké video jsou zde. 19.08.2007
Koženým půvabům kapely neodolalo ani Country Radio. V pořadu Folk menu (pravidelně každou neděli od 19:00) dnes již po třetí uvedlo jednu písničku z posledního alba No tak zpívej! Oproti předchozím pořadům došlo k překvapení - moderátor pořadu Miloš Keller vyzpovídal kapelníka Romana v přímém přenosu. Záznam tohoto velmi zajímavého rozhovoru je v audio-video ukázkách. Po rozhovoru zazněl kožený Táborák. 06.08.2007
Tradiční buřtování na Sázavě se letos změnilo na nefalšované Kuřecí orgie. Grilovaná prsíčka, stehýnka i křidýlka byla zalévána špičkově vychlazeným pivem. Mnoho druhů sladkých koláčků a dortíků v kombinaci s tradiční cmundou a teplou šunkou vytvořilo skvělou předehru kulturní části večera. A kapela nezůstala nic dlužna své světově proslulé kožené pověsti - Sázavskými lesy se nesly tóny všech známých i novějších méně známých skladeb. Bylo to krásné, díky!!! 14.06.2007
Posledním koncertem v Country Saloonu Amerika skončila další slavná etapa kapely. Po nalezení nové scény budou koncerty pokračovat. 11.04.2007
O skutečně šokující novinku se postaral mladistvý přesto na svůj věk již velmi zcestovalý Lukáš (junior kytaristy P.L) a jeho Tereza: Prérijní ale zejména divocí horští indiáni v Jižní Americe ve vzácných chvílích svého pracovního volna tančí. Na tom není nic divného, jsou od přírody muzikální. Překvapující je však druh hudby na níž tančí. Tito indiáni totiž tančí pouze a jedině na písně z posledního cédéčka Kožených Hrdel!!

Jak je to možné?

Lukáš totiž necestuje do té dálky jen tak z plezíru. Ujal se nevděčné a těžké role KŠKM (Koženýho Šiřitele Kožený Myšlenky). A že si vede opravdu znamenitě dokazuje jednak tato dokumentární fotka cédéčka uloženého pietně v lůžku z horského mechu pod Patagonskou (Argentina) velehorou (3405 m/m) Fitz Roy, ale hlavně krátký filmový šot z domorodého puebla, rozjásaného zpěvnou Koženou hudbou!! Film je v sekci audio-video.

Štastnou cestu Terezo a Lukáši - Hrdla jsou myšlenkách s tebou!!


08.03.2007
Na koncert v Americe zvala kožechtivé zájemce dokonce rozhlasová stanice Country Radio. Pro zájemce je upoutávka zachycena v sekci Audio Video. Jaký byl čtvrteční koncert? Jedním slovem Famózní!!
14.12.2006
Křest nového cédéčka No tak zpívej!! v prostorách saloonu Amerika zanechal ve všech přítomných nesmazatelnou stopu. Podrobnosti zde.
19.10.2006
Zde je pár záběrů z profi nahrávacího studia, kde kapela připravuje své nové cédéčko.
12.10.2006
Vyprodaný sál saloonu Amerika nadšeně tleskal božským Koženým Hrdlům. Detaily a fotky zde.
14.09.2006
První poprázdninové setkání v country hospodě Amerika fotkami a průvodním textem komentuje manažerka zde.
07.08.2006
Tradiční Kožený Buřtování na Sázavě letos nezhatila ani nepřízeň počasí. Co zmůžou rozvodněné řeky a několikadenní vytrvalý déšť oproti Koženému fenoménu? Nic!! Podrobnosti a fotky jsou zde.
03.08.2006
V kapele probíhá intenzivní diskuze nad obsahem připravovaného CD s pracovním názvem "Zpívej s KH".
25.06.2006
Včera odpoledne na ČRo2 Oskar Gotlieb moc hezky promluvil o KH a pustil dvě skladby. Záznam (bohužel technicky velmi nekvalitní, vysloužilá rušička Svobodné Evropy si asi našla nový cíl!!) je v ukázkách.
24.05.2006
ideový maskot kapely BB (Božské Břicho) prodělalo náročnou operaci, fotodokumentace (jen pro silné nervy!!) je zde.
24.02.2006
Finále soutěže o Věnec buřtů skončilo velkým vítězstvím. Nádherná souhra kapely si získala srdce fanoušků i náhodných přihlížejících. Letňany podle vyjádření starousedlíků ve své historii takový úspěch dosud nezažily. Buřty skončily ve správných rukou. Podrobnosti včetně zvukových ukázek získaných amatérskou zvukařkou Martinou.B. jsou zde.
15.12.2005
Fotky z vánočního koncertu v Trattorii jsou zde.
09.11.2005
Fotky z buřtového hodování (na pivu a v guláši) jsou zde.
21.10.2005
Atmosféru s napětím očekávaného Letňanského klání popisuje manažerka Blanka:
Kožený Hrdla dobyli Letňany Pátek 21. října 2005 naše kapela zaznamenala další úspěch a zařadila se do finále známé soutěže country skupin. Již po 102 se tento den konala Soutěž O věnec buřtů v kytaře, pod vedením Bohuslava Turka.
Kožený hrdla byli vyzváni se této věhlasné soutěže zúčastnit. Kapela s radostí souhlasila a hned začala pilovat své, již tak dobré, písně. "Musíme vyhrát". S těmito slovy na rtech se kapelník probouzel již týden před soutěží. Příznivci kapely si dlouho dopředu zamlouvali stoly, aby mohli své oblíbence podporovat. Sál v kulturním domě Letňanka se brzy zaplnil k prasknutí. Že by se sláva Kožených Hrdel šířila tak rychle? Ne, jsme skromní. I dvě zbývající, velmi dobré, kapely měly mezi posluchači své příznivce. Pan Turek po krásném úvodním slovu uvedl první kapelu Úsvit, po ní následovala skupina Nová sekce a nakonec jako vyvrcholení celého večera naše KH. Pravda, když všech 10 muzikantů nastoupilo do záře reflektorů, domnívali se někteří méně informovaní diváci, že se do Letňan zatoulali Alexandrovi. Ale my víme své, víme, proč je nás tolik a jsme tomu rádi. Posilněni uzeninami od sponzorů začala kapela hrát. Sál se ponořil do tónů písní známých i nově objevených. Bouřlivý potlesk provázel jednotlivé písně a KH začínali tušit, že dnešní večer bude úspěšný. Při Láďově zpěvu v písni "To není fér" sál ztichl a nechal se unášet působivou melodií.

Po soutěži nás potěšil zpěv Helenky Maršálkové a Tonyho Linharta. To už se sálem neslo tiché ale důrazně nesmlouvavé "Kožený hrdla jsou nejlepší". ANO!!! Zvítězili jsme!!!. Na podiu jsme dostali největší věnec buřtů, měli upřímnou radost a těšíme se na finále. Zvláště nás potěšili kamarádi z Marvelu, kteří kapele věnovali svůj vlastní, neoficiální, v podstatě "jistící" věnec buřtů! Takže nakonec mají KH slavnostní buřtové věnce dokonce DVA!!

Svým soupeřům děkujeme za pěkný zážitek, panu Turkovi děkujeme za pozvání, všem fanouškům patří velký dík za přidělené hlasy. Věnec buřtů čeká na zpracování do formy buřtguláše a doufáme, že se u něho sejdeme i se svými kamarády. Kapela svou výhru bere jako výzvu k ještě lepším výkonům a všechny své příznivce zve na finále, které bude v příštím roce.
12.10.2005
Salon Amerika - Pavlovy první sátiny, fotky zde.
01.07.2005
Padesátiny na Berounce, fotky zde.
25.06.2005
Fotky z koncertu pro motorkářské veterány zde.
06.05.2005
Fotky z koncertu pro ICM na Zvonařce jsou zde.
06.05.2005
Fotky z koncertu v restauraci Amigos jsou zde.
07.04.2005
Fotky ze čtvrtečního koncertu v Harmonii jsou zde.
07.03.2005
Fotky i komentář ke čtvrtečnímu (3.3.2005) koncertu U Čertů je již zde.
17.02.2005
Množící se vyděšené dotazy věrných návštěvníků kožených stránek, vrásky na čele managementu - to vše dokládá již týden trvající výpadek Koženýho WWW serveru. Zdá se, že Internet ukázal svou odvrácenou tvář, přes urgence na nejvyšší internetí www místa se situace nelepší, stránky jsou stále nedostupné, Hrdlům pomalu dochází trpělivost. Management začal připravovat evakuační plán GUTTENBERG (v principu by šlo o vytvoření stránek v PAPÍROVÉ podobě, nicméně pro některé zásadní nevýhody tohoto řešení plán GUTTENBERG zatím vyhlášen nebyl).
12.02.2005
Sláva Kožených Hrdel je už tak mocná, že se dokonce vyplatí zcizit jejich internetovou doménu www.kozenyhrdla.com - neznámí lumpové využili krátkého okamžiku, kdy byla doména vinou zpožděné platby nezaplacená, a místo uklidňující kožené stránky se vyděšený zájemce dostal od pátku na cizí reklamní stránku!! Naštěstí fanoušek nejvěrnější, sám Virtuální Kožený Ctitel, včas na tuto okolnost upozornil a tak zabránil největším škodám!!
10.02.2005
Maškarní v restauraci DOBA na Vinohradech - podrobnosti a fotky zde.
16.01.2005
Koncert v restauraci Harmony měl natolik bouřlivý úspěch, že slávou zmámený management zapomněl nad podiem koženě hrdelní vlajku. Naštěstí se tento symbol kapely podařilo včas zachránit. Po celý víkend byla vlajka v naprostém bezpečí na našem balkoně pod bedlivým dozorem inteligentního psa Bena Ben Bennyho. Na dochovaných snímcích je zřetelně vidět nábožný obdiv, jenž Ben chová ke kapele i k jejím posvátným symbolům.31.12.2004
Silvestr 2004 jsme oslavili u Staňků. Podrobnosti a fotky zde.
17.12.2004
Poslední letošní koncert v plném obsazení se v nových prostorách vinárny Trattoria Rocca velmi povedl. Vánoční atmosféru přiblíží tato stránka.
01.12.2004
Vydařený koncert U Čertů popisuje Blanka zde.
05.11.2004
Včerejší koncert U Zívalů byl památný z několika důvodů:
1) zapomněl jsem foťák takže fotky nebudou což je škoda, protože nově objevená vinárna vypadá pěkně a hlavně v nívýborně vaří, největší úspěch získala broskev v drcených mandlích se zmrzlinou a karamelem.
2) za ochořelého Pavla L. zaskočil vzácný Míla Satchmo E.
3) ze soutěže o veršované kožené slogany vzešlo mnoho poetických perel - např:
Vypoulil oči Bob Dylan,
I Edit Piaf na zadek si sedla,
Když spustily Kožený Hrdla

ty nejhodnotnější již vítají návštěvníky těchto stránek
4) koženým tělesem otřásají mohutné tvůrčí proudy slibující strmou cestu vzhůru ale potencionálně i strmý pád
27.10.2004
První profesionální natáčení Podzimní nálady z tvůrčí dílny Honzy S. Fotky i detaily jsou zde . Fanoušci netrpělivě očekávají kdy stanice Praha v pořadu Oskara Gotlieba prolomí informační koženou bariéru.
15.10.2004
Mílův komentář k svatebnímu koncertu KH:
Hráli jsme na večerním svatebním veselí příbuzné našeho kapelníka. Vše se odehrálo v restauraci " U Zívalů " na Praze 4. Bylo to moc pěkné prostředí se vzornou a pozornou obsluhou. Restaurace je v přízemí soukromé vilky a v patře sídlí asi majitel? KH vytvořili pěknou hudební kulisu a songy dost často vytáhly svatebčany na parket, přestože se na "Kůrovou chajdu" :-))) tančí dosti obtížně svatebčané to zvládli na výtečnou. Bohužel " TO TA HELPA " opět nezazněla. .. škoda!! .. Na přivítanou byl studený švédský stůl, o druhé přestávce teplé řízečky, pak se otevíraly dárky a vzápětí přiskákálo na hodovní stůl nadívané selátko. Dva nejmenovaní členové KH tomu podsvičeti okamžitě uťali přední nožky a požitkářsky ocucávali ohryzaná jemně vyuzená kolínka. Pak se opět koncertovalo do pozdních hodin a nové fláky Honzy S. způsobily na parketu hotové šílenství. Společnost jakoby neměla stále dost ale v nejlepším je třeba přestat a tak ve veselé náladě se všichni rozcházeli k domovům. I když byl připraven "vítr z hor", nakonec místo něho si kapela odnesla výslužku. Ještě jedou touto cestou KH gratulují sympatickému novomanželskému páru. Protože se kapele v novém prostředí líbilo, zamluvila tuto hospodu na letošní mikulášskou sessions. Takže se určitě opět uvidíme!!!
08.10.2004
Včerejší koncert U Staňků se nadmíru povedl. Nálada byla výborná díky nejen skvělé kapele ale i zásluhou výborného obecenstva, mezi nímž nechybělo již tradičně plno VIP hostů. Fotky i detaily jsou zde
05.10.2004
Pravidelně na podzim se management KH zotavuje v Luhačovicích. I letos tomu nebylo jinak . V posledním zářijovém týdnu přibyl se svým letounem typu Shorts 330 management a část kapely na léčení . Ihned po příjezdu se ujal své náročné práce a jal se mapovat místní léčebná zařízení. Po návštěvě několika koupelí se vítězným rehabilitačním zařízením stala stylová "Vinárna Pod Léštím" manželů Janíkových. Po přivítacích ceremoniálech byly zahájeny bilaterární rozhovory, které se nesly ve velice přátelském ovzduší až do pozdních nočních hodin. Náročné jednání avšak s přátelskou atmosféru podrthovala vynikající obsluha, chutné dobrůtky a kvalitní vína. Jednání byla zakončena Kosher slivovicí, která některým členům managementu ztěžovala návrat těžkým terénem do základního tábora. Při druhém kole léčebných jednání došlo k pamětnému zápisu štěpných veršů do knihy "Kronika Vinárny Pod Léštím". Management kapely KH tímto děkuje za krásné prostředí a atmosféru ve "Vinárně Pod Léštím" manželů Janíkových. Všichni zůčastnění se shodli na nutnosti, navázat na tuto družbu v příštím roce. Fotky zde
24.09.2004
Včerejší koncert U Čertů na oslavu Dobrého Ducha Pavla K se dle očitých svědků vydařil. Podrobnosti dodala managerka zde.
04.09.2004
První poprázdninový koncert U Staňků (2.9.04) zastihl kapelu i obecenstvo ve vyjímečně dobrém rozmaru. Kapela hrála jako o život, písně z vlastní kožené dílny již začínají zastiňovat tradiční přejaté hity a obecenstvo vyhladovělé dlouhým hudebním půstem své Kožeňáky doslova vyhecovalo k nadlidskému výkonu. Zvláštní zmínku zasluhuje zejména klarinet Honzy S - jeho podání Woody Allenových skladeb bez přehánění soupeřilo s His New Orleans Jazz Bandem. Že má zpráva není nijak nadnesená dotvrzují i potěšení VIP v čele s Oskarem G., který se o kapele zmínil ve svém pravidelném sobotním country pořadu na ČRo2. Koncert byl ve znamení Perníkové chaloupky, sešlo se množství krásných perníčků, zaslouženě vyhrála chaloupka Marvelácká. Pro kulináře dodávám, že i jídlo bylo vyjímečně dobré, zejména domácí moravský tvarohový koláč dle receptu prababičky paní vinárníkové byl dokonalý. Bohužel foťák jsem zapomněl.
05.08.2004
Tradiční kožený Open KožAir na Sázavě byl ve znamení klobásek, kuřat, nového koženýho letadla a výborné muziky. Podrobnosti zde.
31.07.2004
Kožený Hrdla jsou názornou ukázkou výhodnosti drobného šetření. Tak dlouho členové kapely na svých zahraničních turné spořili korunku ke korunce a centík k centíku, až si nakonec mohli pořídit malé kožené tryskové letadélko. Náhodný fotograf je zachytil při návratu do Edinburghu, kam se vždy rádi vracejí.


15.07.2004
Letošní chladné léto umožnilo Koženým Hrdlům plně se soustředit na své výkony. Po výborné večeři, doplněné průběžnou konzumací staňkovského vína se kapela rozestavila do známých prostor, ale v jiném, lepším seskupení. . Zazněly jednak písně tradiční, známé a oblíbené, jednak písně nové, trochu syrové, avšak nadějné, ale zazněly i písně NAPROSTO nové, nevyzkoušené. Nejenom Mozart dal svým hudebníkům notové party těsně před premiérou opery, i kapelník a klarinetista rozdali akordy nic netušícím muzikantům a "hrajte hoši!" Dopadlo to nad očekávání dobře, jo kožení muzikanti se nezapřou, zvláště někteří. A tak byli hosté svědky zrodu možná nového směru, kam se kapela bude v budoucnu ubírat. Každopádně jazzík a Woody Allen najdou u Kožených Hrdel zastání! Jeden z hostů, profesionální hudební kritik v závěru kožené hudební smršti nevydržel sedět, popadl mikrofon a přidal se se svým zpěvem ke kapele. Co si po takovém večeru víc přát? Ať se v září sejdeme v plné sestavě, plní nových hudebních a jiných nápadů a ať to kapele hraje lépe a lépe!
17.06.2004
Návštěva v restauraci Doba - fotky zde. Komentář nikdo nedodal, ale podle rozzářených tváří kožených posluchačů lze právem usuzovat na vydařený zážitek. Není se co divit, Kožený Hrdla patří již léta ke špičce světové jazz-country scény.
09.06.2004
Aby kapela dostála svému jménu, navštívil management KH školení ve vinárně u Staňků a zůčastnil se Prvního koštu. Staňkovi nabízeli skutečné perly:10 druhů bílých odrůdových vín, 4 druhy modrých vynikajících odrůd a jako perlu a bonbonek nakonec 3 druhy sladkých bobulových a pololedových výběrů. To vše bylo doplněno kulinářskými specialitami. Management se držel statečně, všechny dobroty ochutnal a úspěšně složil koštérskou zkoušku. Pravda, jen příchod do práce se trochu nepovedl.


aktuality staršíhodata jsou zde.